Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Balmumu İle Cilt Maskesi

Balmumu İle Cilt Maskesi

Evde yapılan güzellik maskeleri içerisinde, çok azının cildi toksinlerden arındırma özelliği vardır. Balmumu ile cilt maskesi uygulamalarının temel amacı budur. Cildimizi toksin maddelerden arındırarak, cildin kendini daha hızlı yenilemesi sağlanır ve cilt kısa bir süre sonra daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
Balmumu İle Cilt Maskesi Malzemeleri
Balmumu maskesi için ihtiyacımız olan ilk şey bezden bir kalıp olacaktır. Yüzümüze uygun olacak şekilde kestiğimiz patiska bir beze göz, ağız ve burun hizasında delikler açalım. Göz çevresini biraz büyük tutalım, bu sayede hassas göz çevremizi kolaylıkla koruyabiliriz.
50gr balmumu
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskenin uygulanması için öncelikle cildimizin temizlenmesi gerekli. Temizlenmiş cildimize zeytinyağı ile 2 dakika kadar masaj yapalım. Benmari usulü erittiğimiz bal mumunu hazırladığımız bez kalıbın her yerine gelecek şekilde, sürelim. Daha sonra balmumunun ılık olmasına özen göstererek bezi yüzümüze kapatalım. Bu işlemi yaparken bal mumu sıcak olursa cildimize zarar verebilir.
Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra, bezi yüzümüzden alabiliriz. Ancak maske uygulamasını yaptıktan sonra en az iki saat boyunca yüzümüzü yıkamayalım. Maskeyi aldıktan sonra bir peçete ile silerek bu şekilde bırakalım.
Evde yapılan güzellik maskeleri içinde cildimizi toksinlerden arındıran balmumu ile cilt maskesisayesinde, cildiniz daha genç ve sağlıklı görünecektir. Bu maskeyi 15 günde bir uygulamanız yeterlidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu