Dekorasyon

ESKİ T-SHİRTLERDEN SAKSI ASKISI YAPMA

ESKİ T-SHİRTLERDEN SAKSI ASKISI YAPMA

 

Anne ve babalar, çocuklarına bitkileri sevdirebilmek için çocuklarının evde bir saksının içerisinde çiçek yetiştirmesine önem verirler. Ayrıca çocuğun saksıda yetiştirdiği çiçeğe ilgisini çekebilmek için çeşitli yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerden biride saksı askısıdır. Anne ve babaların masraf edip bir saksı askısı almalarına gerek yoktur. Çünkü evde eskimiş olan t-shirtlerini kullanarak hem de çocuklarının da fikrini alabilecek şekilde bu saksı askısı yapılabilir. Bu nasıl mı olacak?

ESKİ T-SHİRTLERDEN SAKSI ASKISI YAPMA

Öncelikle bu işin en iyi tarafı saksı askısı yapabilmek için eski, kullanılmayan veya herhangi bir şekilde lekelenmiş ve lekesi çıkmayan bir t-shirtden başka malzemeye ihtiyaç duyulmamasıdır. Böyle bir t-shirt temin ettikten sonra bir makas aracılığı ile t-shirt elden geldiği kadarıyla uzun şeritler halinde kesilir.

 

ESKİ T-SHİRTLERDEN SAKSI ASKISI YAPMA

Daha sonra t-shirtden kesilmiş olan bu şeritlerden sekiz tanesi alınır ve uçlarından sıkı bir düğüm atılarak birbirine bağlanır. Bu bağlama işleminden sonra şeritler ikişerli gruplara bölünür.Bu bölme işlemi tamamlandıktan sonra ikişerli gruplarda kendi içerisinde düğümlenir. Daha sonra kendi içerisinde düğümlenen bu ikili şeritlerin hepsi ayrı olarak açılır ve hemen yanında bulunan şeritle düğümlenir.

ESKİ T-SHİRTLERDEN SAKSI ASKISI YAPMA

Bu düğümleme işlemine ise çocuğun saksının büyüklüğüne ulaşılıncaya kadar devam edilir. Çocuğun saksının büyüklüğüne ulaşıldığı zaman çocuğun saksısı yeni saksı askısının içine konulur ve odasına asılır. Bu saksı askısı çocuğun hem çok hoşuna gidecek hem de çiçeğe karşı ilgisini artıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu