Gebelik

Gebelik Oluşumu

Erkeğin sperminin kadın yumurtalıklarına bırakılarak burada yumurta ile birleşerek döllenmesi ve sonrasında da oluşan döllenmiş yumurtanın ortamla 40 haftalık süren bir süre boyunca oluşan duruma gebelik süreci adı verilir. Gebelik, genç yaşta ki bireylerde döllenme sonrasında fark edilir ve belli olur. Döllenme ile beraber ortalama 8 – 10 saatlik ilk süre içerisinde kusma meydana gelmesi muhtemeldir. Eğer yaşı ilerlemiş bireyseniz, bu belirtilerin oluşması birkaç haftadan birkaç aya kadar çıkabilir.

 

Gebelik Oluşumu
Gebelik Oluşumu

Gündelik hayatta normalden çok fazla besin tüketiyor olmanız, gebelik belirtileri başında gelecek olan bir belirtidir. Bunun dışında adet kanamasının gelmemesi gibi bir durumun olmasından kusma gelmesi, göğüste devamlı bir hassaslık ve mide bulantısı gibi durumlar, belirtilerin diğerleridir. Bunun yanı sıra kokulara karşı da hassas oluşunuzun ya da yiyeceklerde bazılarının tiksindirici gelmesi, devamlı idrara çıkmanız gibi durumlar da belirtilerdir.

Adet gecikmesi, her zaman olabilir. Bu nedenle her adet gecikmesiyle hamile olduğunuzu söylemeniz mümkün değildir. Buna göre siz de eğer adet gecikmesi oluşuyorsa bu sizin gebelik belirtileri arasında her ne kadar var olsa da, kesinlikle hamilesiniz demek değildir. Bu durumdan kurtulmak için adet takvimleri düzenlemenizi öneriyoruz.

Gebelik Oluşumu
Gebelik Oluşumu

Hamile olduğunuzu adet gecikmesinden anlayamazsınız!

Günümüzde birçok kadın, maalesef adet gecikmesinin gecikmesi durumunda hamile olduğunu düşünür. Oysaki doğru bir şekilde eğer ki bu durumun olup olmadığını fark etmek istiyorsanız adet takvimleriyle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca adet gecikmelerinin sadece gebelik değil aynı zamanda psikolojik olarak, beslenme olarak da gecikmelerin yaşandığını unutmayınız.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu