Dekorasyon

İlham Veren Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Bebek odası dekorasyonu fikirleri yeni çocuk bekleyen kişiler için önemli bir kaynak olabilir. Çocuk odaları bebeklikten itibaren önem kazanan alanlardır.

Sağlıklı Bir Ortam Bulun

Işık ve havalandırmanın iyi olduğu bir ortamda  bebek odası hazırlamak gerekir. Yani gündüz güneş almalı  ayrıca havalandırma için de bir pencere olmalıdır. Bebek odası dekorasyonu  yaparken en önemli iki temel özelliğin bu olduğu görülebilir.  Eğer  bir oda hiç güneş almıyorsa nemlenme ve hastalık riski de ortaya çıkar.  Havalanmaması halinde de aynı şekilde   temiz hava akışı olmadığı için içerisi mikrop dolacaktır ve bebek henüz bağışıklığı güçlenmediğinden kolayca hasta olur. Ancak bunun anlamı sürekli pencerenin açık kalması ya da içeri devamlı güneş girmedi demek de değildir. Yeterli miktarlarda gerekmektedir.

Beşik Seçiminizi İyi Yapın

İlham veren bebek odası dekorasyonu fikirleri  içerisinde beşik belki de birkaç sene için de olsa en önemli kararlardan biridir.Beşik seçimi bebeğin çocukluk dönemine kadar kullanacağı büyüklükte olmalıdır. Yani yürüme konuşma aşamalarından geçmesi sonrasında artık kendi hareketlerini kontrol edebildiği döneme kadar kullanılabilir. Bu nedenle genişleyebilen, uzayabilen beşik modelleri farklı dönemler de dikkate alınarak  alınabilir. Beşik oda içerisinde pencere ve sivri malzemelerin olduğu alanlara konmamalıdır.

Bebek Emzirme Koltuğu

Bebek odası dekorasyonu fikirleri  içinde en işe yarayan pratik düşüncelerden biri emzirme koltuğudur denebilir. Ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir tekli koltuk ile konforlu şekilde bebek emzirme alanı oluşabilir. Üstelik  bebek odasının içinde bu koltuk olacağı için onun alanında işinizi tamamlayıp yine onun alanında uyumasını sağlayabilirsiniz. Yani bebeğiniz bağımsızlığını pekiştirmiş olur. Bu da genel olarak gelişimine katkı sağlar. Sizin için de zamandan tasarruf ve rahatlık anlamına gelebilir. Bunun şekli tasarımı size bağlı olacaktır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu