Sağlık

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri

İştah Açıcı Şurup İsimleri ve Etkileri nelerdir? Uzun yıllardır özellikle annelerin çocukları için iştah açıcı şurup isimleri ve etkilerini çok araştırmaktadır.

İştah açıcı şurup isimleri ve etkileri herkes tarafından oldukça sık sorulan ve araştırılan bir konu olmaktadır. Genellikle de annelerimiz çocukları için iştahları açılsın diye çok farklı yöntemler araştırıp uygulamak istemiştir. Artık bu yöntemler çok klasik olduğu için günümüzde teknoloji çok geliştiği için iştah artırıcı pek çok şurup olmakta ve üretilmektedir. İştah açıcı şuruplar son zamanlar da oldukça sık tercih edilen bir ilaç olmaktadır.

İştah Açıcı Şurup İsimleri Nelerdir?

İştah açıcı şurup çeşitleri pek çok olmaktadır. Her yaş grubuna farklı şuruplar verilmektedir. Çünkü her yaşın kendine ait bir vücut yapısı olduğu için farklı etkiler gösterebilir. Herkes kendine hangisi yarıyor ise onları alıp kullanması gerekir. İştah açıcı şurup isimleri sırası ile;

Çocuklara verilen iştah açıcı şurup isimleri;

-Polivit şurubu,

-Unadix şurubu,

-Pediakid şurubu,

-Minadeks şurubu,

-Supravit şurubu,

-Sipraktin şurubu,

-Nutrigen şurubu olmaktadır.

Yetişkinlere verilen iştah açıcı şuruplar pek önerilmemektedir. Çünkü yetişkinler mutlaka doktora gidip doktorların önerdiği şurupları kullanmaktadırlar. Kilo alma ile ilgili problem yaşayan kişiler de vitamin takviyeleri yapılmaktadır. Vücutta bir takım vitamin eksiklikleri çoğu insanın zayıflaması da olabilir. Vitamin takviyesi kişilere göre değişmektedir.

İştah Açıcı Şurupların Etkileri

İştah açıcı şurupların etkileri kullanılan şurupların özelliklerine ve kullanan yaş grubuna göre farklılık göstermektedir. Yeme bozukluklarının düzeltilmesi ya da yemek yeme bozukluğu yaşayan insanlar da özelliklede çocuklarda vitamin eksikliğini önlemek için kullanılmaktadır. Besinler ile ilgili alınamayan vitaminleri şuruplar sayesinde alınabilir. Yetişkinler de ise mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

İştah açıcı şurubun etkilerinin bazıları da; iştah açıcı şurupları yeme ihtiyaçlarını düzenlemeye yarar. Özellikle anneler çocuklarına iştah açıcı şurupları çok kullanmaktadır. Ama ihtiyaç olmadıkça asla iştah açıcı şuruplar kullanılmamalıdır. Çünkü vücutta hormon bozuklukları da yapabilir. İştah açıcı şurupları kullanırken muhakkak araştırma yapılması gerekir. Çünkü olumlu etkileri de olumsuz etkileri de bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu