Moda

Kalın Bel için Giyim Önerileri

 

Kalın Bel için Giyim Önerileri

Dolabınızda onca kıyafet olmasına rağmen giyecek bir şeyler bulamıyor musunuz? Bunun sonucunda mutsuzluk belirtileri mi yaşıyorsunuz? O zaman siz de yanlış alışveriş yapanlardansınız. Öncelikle alışverişin doğru yapılmasında kendinize yakışanı bilmek oldukça önemlidir. Çünkü vücut tipinize göre kıyafetler satın aldığınızda, tarzınıza uygun seçimler ile eve dönerseniz. Bu da doğru alışveriş yaparak kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olur.

Vücut tipinize göre doğru alışverişi yapmakta zorlanıyorsanız, sizin için mükemmel önerilerimiz var. Catherine Zeta Jones gibi üst bedeniniz ince ancak bel kısmınız kalın ise üzerinize tam oturan t-shirtleri tercih etmemelisiniz. Bunun yerine vatkalı, kuplu kıyafetler deneyerek omuzlarınıza vurgu yapmalısınız. Derin V yakalı kıyafetlerde omuzlarınızı daha geniş göstererek ilginin belinizden uzaklaşmasını sağlar. Yakasında fırfır ve büyük iğneler gibi ayrıntıları bulunan kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Kalın bele sahip olan vücut tipleri için tunikler de vazgeçilmez kıyafetlerdir. Çünkü tunikler sayesinde hem karnınızı hem de basenlerinizi gizleyerek ince bir imaj sağlayabilirsiniz. Bunun beraberinde üst giysilerinizi renkli ve asimetrik kesimlerden yana kullanırsanız, vücudunuzu daha şekilli göstermiş olursunuz.

Alışverişlerinizde arkasında detayları bulunan pantolonlara yer vermemelisiniz. Koyu renkli, cepleri olmayan pantolon modelleri sizin için daha uygundur. Unutamayın ki; pantolondaki fazla cepler hacim kazandırmaya yönelik detaylardır. Pantolon seçiminizi özellikle belin hemen üzerinde olacak şekilde yapmalısınız. Düşük bel pantolonlar gibi dar paça pantolonlar da sizin için yanlış tercihler olur. Boru yada geniş paça pantolonlar üst bölgenizi saklamanıza yardımcı olacağı için bunları tercih etmelisiniz.

” A ” şeklinde kesimi olan etekler ise kalın belli bayanların kurtarıcı kıyafetleridir. A kesim etekler, belinize göre daha küçük olan kalçalarınızı geniş gösterecek modellerdir. Ayrıca çan etekler bacaklarınızın ön plana çıkmasına ve vücudunuzun daha orantılı görünmesini de yardımcı olur. Bu noktada sadece etek boyunuza dikkat etmelisiniz. Çünkü mini etekler vücudunuzun üst kısmına basık bir görünüm verir. Oysa diz üstü modelleri tercih ederseniz bacaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Eteklerinizi ve pantolonlarınızı kemer kullanmadan kombine etmeniz gerekmektedir. Kemer kullanımı yada kemerli modeller bele daha çok vurgu yapacağından sizin için hata olur. Çantayı elde taşımakta ufak bir göz yanılması ile sizi daha ince gösterir. Sonuçta amacınız kalçanıza veya omuzlarınıza dikkat çekerek ilgiyi belinizden uzaklaştırmak olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu