Güzellik

Karbonatın Cilt Bakımında Kullanılması ve  Karbonatla Sivilce Tedavisi

 

 

Karbonatın Cilt Bakımında Kullanılması ve  Karbonatla Sivilce Tedavisi

Karbonatın dişlere olan faydasını ve dişleri beyazlattığını hepimiz biliriz. Bunun yanında karbonat, cilde de faydalı bir üründür ve cilt bakımında kullanılmaktadır.
Karbonat cilt bakımında nasıl kullanılır?
Güneş lekelerinde karbonat
Karbonatın güneş lekelerinin azalmasında etkisi kanıtlanmış durumdadır. Güneş lekelerinden kurtulmak için karbonat iyi bir doğal bakım ürünüdür. Karbonat molekülleri, su içinde çözünerek cildin beyazlatılmasında etkili olurlar. Dolayısıyla karbonatın su ile karıştırılarak düzenli şekilde maske olarak cilde uygulanması, cildinizin  güneş lekelerinden arınmasında etkili olacaktır.
Karbonatlı su ve akne tedavisi

Sivilcelerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister misiniz? Bu hiç de zor değil!  Ama belki de pürüzsüz ve aknesiz bir cilt için  çok sayıda tedavi yöntemi denemiş ve başaramamış, sivilcelerden kurtulamamış olabilirsiniz.
İşte size karbonatlı su ile uygulayabileceğiniz kolay bir tedavi yöntemi. Kabartma tozu sivilce ve yara izlerinin tedavisinde etkili bir yöntemdir.
Karbonatla sivilce tedavisi nasıl yapılır?
Karbonat sivilceleri kurutarak, kolay iyileşmelerine yardımcı olmaktadır. Karbonatla sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız; iki bardak su  içine iki yemek kaşığı kadar  karbonat  atın ve iyice karıştırın. Pamuklu bir bezi karbonatlı suyun içine batırıp, sonra akneleriniz üzerine tampon yapın. Sivilceli cildinize 15 dakika boyunca bez ile kompres yapın.
Sonra, karbonatlı suyun kalanını, yüzünüzü durulamak için kullanın. Ardından yumuşak  havlu yardımıyla kurulayın. Bu tedaviyi akne ve sivilcelerle, izleri gidene kadar haftada üç kere uygulamanız önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu