Güzellik

KIŞIN YAPILAN CİLT BAKIM HATALARI NELERDİR

 

KIŞIN YAPILAN CİLT BAKIM HATALARI NELERDİR

 

Yaz mevsiminde cildinize gösterdiğiniz o özeni kışın da dikkat ediyor musunuz?Nemlendirmeyi ihmal etme,yanlış ürünleri kullanma bunlardan yalnızca bazıları…İşte kışın yapılan önemli cilt bakım hataları…

Temizleyici olarak katı sabun kullanmak
Kışın cildimiz yalnızca soğuklardan değil,kullandığımız ürünlerden de ciddi zarar görür. Özellikle katı sabunlar cildi kurutur ve cildin hassaslaşmasına sebep olur. Cilt uzmanları ise katı sabunlar yerine özel banyo yağlarını veya sabun içermeyen krem temizleyicileri kullanmayı öneriyorlar.

Nemlendirici kullanmamak
Nemlendirmek,sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı.Ancak kışın cildimiz neme daha fazla ihtiyaç duyar. Elleriniz,dirsekleriniz, topuklarınız  ve yüzünüz bu mevsimde en çok kuruyan bölgeler olsa da,siz tüm vücudunuzu nemlendirmeye mutlaka özen gösterin.

Güneş koruyucuyu ihmal etmek
Havalar soğuyunca ve güneşi az görmeye başladığımız zaman, yazdan kalan güneş kremi kullanma alışkanlığımızı yavaş yavaş kaybederiz. Ancak uzmanlar,güneşin zararlarına karşı hava şartları ne şekilde olursa olsun en azından 30 SPF’lik bir güneş kremi kullanmayı öneriyorlar.Güneş koruyuculu kremler genelde ince çizgilerin ve kırışıkların oluşumunu önlemektedir.

Uzun süreli sıcak duşlar
Sıcak suyla kışın duş almak,cildin kurumasına neden olan önemli bir başka nedendir. Cildin doğal yağlarını kaybetmesi için soğuk havalarda daha kısa ve daha ılık bir suyla duş almaya özen gösterin. Uzmanlar, sıcak sudan cildinizin zarar görmemesi için duşta nemlendirici içerikli olan özel banyo ürünlerini kullanmayı herkese öneriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu