Dekorasyon

KÜÇÜK MEKANLARA DERİNLİK KATARAK FERAH HALE GETİRMENİN YOLLARI 

 

KÜÇÜK MEKANLARA DERİNLİK KATARAK FERAH HALE GETİRMENİN YOLLARI
    Evinizin metrekaresi çok da önemli değil, önemli olan eşyaların derli toplu olması, eşyalardaki dağınık görünümünün olmamasıdır. Odalarınız büyük de olsa eşyalar yerli yerinde kullanılmazsa, boğucu bir atmosfer yaratılmış olur, böyle ortamlar huzur vermenin dışında kasvetli bir hava yayar.
   Dar mekanlara derinlik katarak ferah bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz.
   Küçük evinizi etkili kullanma teknikleri vardır, şimdi sizlerle her bir metrekareyi etkili kullanma yollarına birlikte bakalım.
   Dolaplar etraftaki eşyaları içine alarak ferah mekanlar yaratmada tam bir kurtarıcıdır, ancak  dolap tasarlanırken rafların ve bölmelerin çok olmasına özen gösterin, böylece dolap içi de derli toplu olacaktır.
   Kullanacağınız dolaplar çok amaçlı olmalı, mesela yatak odasındaki dolap aynı zamanda çalışma masası ve kitaplık olarak dizayn edilmelidir, yatak odasındaki dolaba rafsız bir bölme ekleyerek de evdeki fazla halılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
   Karanlık bölmeler açık renk dolap ve boyalarla daha ferah hale getirilmelidir.
    Duvarlara boya yerine desen çalışması da yapabilirsiniz, duvarın karanlık kısımlarında düz, aydınlık kısımlarında fitilli  desenler kullanarak odaya derinlik katabilirsiniz.
    Ev içindeki eşyalar evde küçük bebek yoksa açık renk tercih edilmelidir.
    Perdeler açık renk stor şeklinde olmalıdır, bol pileli ve uzun perdeler tercih edilmemelidir. Pileli perde odayı karanlık gösterir, yere kadar uzanan perdeler ise sıkıcı bir ortam oluşmasına sebep olacaktır.
    Duvar kağıtları ile derinlik katılmış, dolaplarla fazlalıklar toplanmış, şeffaf renklerle döşeli bir ev sizin için huzurlu bir ortam olacaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu