Dekorasyon

Küçük Salon Dekorasyonu

Evlerde geçirilen zamanın çoğu salonlarda geçiriliyor. Peki küçük salonunda sıkılmak zorunda mısınız? Cevabımız hayır, çünkü küçük salon dekorasyonu da oldukça keyifli olabilir.

Eviniz küçük olabilir ama zevkli bir biçimde dekore ederseniz oldukça etkileyici bir mekan yaratabilirsiniz. Küçük salonlar aynalar ve işlevsel eşyalarla keyifli hale gelebilirler. Mesela duvardaki TV ünitesini kullanırken yer kazanabilir, geniş bir alan yaratmak için köşe koltuklardan yararlanabilirsiniz. Mutfağınızı açık yapmanız bile salonunuzun geniş görünmesini sağlayacaktır.

Büyük mekanlarda tercih edilen dekorasyon stillerinde eşyaların ne kadar az olduğu dikkatini çekmiştir. Bu durum mekanda soluluğu yaratan doğru parçaları seçmenin sonucudur. Büyük salonlarda çok eşya kullanılması değil, ihtiyaca uygun eşya kullanılması önemliyken küçük salonlarda da tema aynıdır.

Doğru Mobilyalar Nasıl Seçilir?

Doğru mobilya, eve en uygun ölçülerde olan mobilyadır. Seçim yaparken nasıl bir program yapacağınıza karar vermeli sonrasında kullanışlılık özelliğine göre mobilyanızı seçmelisiniz. Birçok kişi yanlış alışverişler yaptığı için küçük salon dekorasyonu başarısız olarak sonuçlanabilir. Doğru mobilya seçimi yaptığınızda ise küçük yerleri daha sevimli hale getirebilirsiniz.

Bir iç mimardan destek almak en iyisidir ama bu şansınız yoksa dekorasyon dergilerinden ilham alabilirsiniz. Benzer parçaları bulursanız siz de benzer dekorasyonlar ortaya çıkarabilirsiniz. Profesyonel çözümler için bir mobilya üreticisiyle görüşerek kararınızı verebilirsiniz.

Aynalardan Yararlanabilmek

Dekorasyon için önemli detaylardan olan aynalar metrekaresi küçük olan salonlarda çok işe yarar. Salonu daha geniş ve aydınlık gösteren aynalar yatay olarak kullanıldığınızda oldukça etkileyici sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Aynaların dekorasyon açısından önemini bilenlerdenseniz. Tek bir hareketle salonunuzu daha geniş bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonu için işlevsel mobilyalar tercih ederek de memnun kalacağınız bir sonuç alabilirsiniz. Dolaplı masalar, şirin raflar ve daha birçok detayla salonunuzu keyifli hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu