Güzellik

Pratik Güzellik Önerileri

 

Her kadın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olmak ister. Sağlıklı ve güzel görünüme kavuşmak için çeşitli yöntemler araştırırlar ve uygularlar. Biz de siz kadınlara pratik güzellik önerilerini derledik. Hazırsanız bu öneriler neler başlayalım.

Tırnakların Önemi

Manikür yaptırdığınız da tırnaklarınız istediğiniz şekli alır fakat bu işlem tırnaklarınıza kesinlikle zarar veren bir yöntemdir. Manikür yaparak tırnaklarınızı güçlendiremezsiniz. Tırnaklarınızın güçlenmesi için limon suyu ve zeytinyağını karıştırmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu karışımın tırnaklarınızda oluşmuş sararmalara da büyük etkisi vardır.

Dudaklardaki Ölü Deri

Dudaklarınız kış ağlarında tahrip oluyor ve kendini koruyamıyorsa gece yatağınıza yatmadan önce limon suyu sürmeniz dudaklarınıza iyi gelecektir. Sabah uyandığınız da ölü derilerin yok olduğunu görmeniz mümkün olacaktır.

Saçların Parlaklığı

Saçlarınızın çabuk yağlanmasından şikâyetçi olur ve gün içerisinde uzun süre kullanımını istersiniz. Bunların en iyi çözümü de limon suyudur. Limon suyunu saçınıza sürdüğünüz de saçınızın yağlanma süresi de uzayacaktır.

Beyaz Dişlere Sahip Olmak

Dişler de oldukça önemli bir görünüm özelliğidir. Dişlerini soda ve limon suyu ile karıştırarak dişinizin de bekletip sonradan dişlerinizi fırçalayın. Fark edilebilir bir etki olacaktır. Böylelikle güzel bir gülüşe sahip olacaksınız. Pratik güzellik düşüncelerinden önemli olanlardan biridir.

Dirsek ve Dizlerdeki Sertliğe Karşı

Bir çay kaşığı bal ile zeytinyağını karıştırıp dirsek ve dizinize sürüp oluşan sertliği yumuşatabilirsiniz.

Bebeksi Ten

Tendeki yağlılık ve hassaslığa çözüm için bebek budrası kullanımı oldukça yararlı bir yöntemdir. Bu yöntem ile ciltteki fazla yağın emilimi sağlanır.

Süt İçimi

Cildinizin gerekli proteini alması için süt kullanımını önemsemeniz gerekir. Cildi yenilemekte ve kurumuş dudakları nemlendirme özelliği vardır.

Havuçtan Oldukça Yararlanın

Havuçtan yararlanmak önemlidir. Havuç tırnakların daha güçlü olmasını sağlar. Kalsiyum ve fosfatı bolca bulundurur. Havuç suyu içmekte ayrıca yararlıdır.

Sizlere birçok önerilerden bahsettik. Güzellik önerilerini pratik ve doğal bir hale getirmek her şeyden daha önemlidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu