Eğitim & Kurs

Seslendirme ve Dublaj Kursu İçin Bilinmesi Gerekenler

 

Seslendirme ve dublaj birçok kişinin istediği popüler mesleklerden biridir. Film ve dizilerde seslendirme yapmak için öncelikle bazı şartların yerine getirilmesi ve birtakım eğitimlerin alınması gerekmektedir.  Siz de ses tonunuzu iyi şekilde kullanabileceğinizi düşünüyorsanız seslendirme dublaj kursu kaydı için kayıt yaptırabilirsiniz.

Seslendirme Kursları Hakkında

Seslendirme ve dublaj kursları kaydı yaptırmak için öncelikle araştırma yapmanız ve daha sonra da kurumsal geçmişe bakıp eğitim içeriklerini inceleyerek eğitimlere başlamanız gerekir.  Eğitim içerikleri ve eğitmen özellikleri araştırması yapmak daha iyi eğitim süreci geçirmek için önemlidir.  Siz de kendi ses renginizi beğeniyorsanız bu alanda gelişerek başarılı bir seslendirme ve dublaj sanatçısı olabilirsiniz.

Seslendirme Kursları İçeriği Nedir?

 Seslendirme kursları içeriği değerlendirilirse şu avantajlar elde edilebilir:

  • Mesleki gereklilikler öğretilir ve yeterlilik kazandırılır
  • Dizi- film sektöründe ve prodüksiyon firmalarında çalışmak mümkün olur.
  • Reklam sektöründe seslendirme yapılabilir.
  • Sanal ya da gerçek karakterlere sesinizle hayat verebilirsiniz.
  • Kendinize ait bir ajans açabilirsiniz.
  • Kurallı, doğru şekilde konuşulabilir.

Seslendirme eğitiminde kapsamlı şekilde eğitim alınmaktadır. Diksiyon eğitimi de bunlardan biridir. Konuşma aygıtımıza esneklik kazandırma uygulamaları, çeşitli ses tınılarıyla metin değerlendirme,  ünlülerin doğru çıkarılış biçimleri genel seslendirme bilgileri, filmde seslendirme aşamaları, kayıt sonrası işlemler, yabancı film kaseti ile ilgili genel bilgiler bulunur. Ayrıca seslendirmenin ortaya çıkışı ve önemi, seslendirme sanatçısında olması gereken özellikler, sanatçı ilişkileri seslendirme sanatçı birliği, seslendirme işaretler ve anlamları, doğru ve etkin monitör kullanımı, mikrofon çalışmaları, kulaklık çalışmaları, bir eserin seslendirme uygulaması, bunun dinlenmesi ve kaydedilmesi gibi sıralama devam edecektir. Seslendirme kursundan başarılı şekilde sonuç almak için bu içeriklerden eğitim almak da yetmez. Bunun geliştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde eğitim boşa gider.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu