Yaşam

Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Desenli, çiçekli ya da renkli elbiseler doğru kombinlemek şık ve zarif görünmek için çok önemlidir. Geometrik desenli, çiçekli, puantiyeli ya da çizgili kıyafetler her mevsim rahatlıkla tercih edilebilen kıyafetler olmakla beraber, kombinin bütünlüğünün sağlanamaması, hem olduğunuzdan kilolu ve kısa gösterebilirken hem de rüküş görünmenizi neden olabilir. Bu yüzden dikkat edilecek olan birkaç ipucu ile keyifle desenli kıyafetler giyebilir; şık, zarif ve çekici görünmeyi başarabilirsiniz.

Desenli Elbiselerle Doğru Ayakkabı ve Çanta Kombini

Desenli elbiseler giyildikten sonra kesinlikle desenli çanta ya da desenli ayakkabı tercih edilmemelidir. Kıyafet içerisinde yoğun olarak bulunan renk ile aynı renkte ve düz ayakkabı ve çanta tercih edilmelidir.

Desenli bir pantolon ya da etek giyilecekse, üst kısımda düz renk bluz ya da tişörtlerle kombinleme yapılmalıdır. Tam tersi de söz konusu olabilir. Bu durumda da üst bölüm desenli ise alt kıyafetler düz renkte tercih edilmelidir.

Kısa ya da uzun etek çiçek desenli ise bluz etek içerisinde yer alan bir tondan seçilmeli ve düz renk olmalıdır. Ayakkabı da çiçek deseni içindeki bir renkten ve bluz ile aynı tonlarla olmalıdır.

 Desenli Kıyafetlerle Aksesuar Kullanımı

Desenli kıyafetler yerine, tek renk kıyafetler tercih edilerek; desenli aksesuarın tercih edilmesi daha şık ve zarif görünmeye yardımcı olacaktır. Mesela tek renk bir kıyafet desenli ya da baskılı bir çanta ve ayakkabı ile kombinlenebilir. Düz ve tek renk bir kıyafet leopar ya da zebra desenli bir kemer ile hem daha canlı hem de daha şık görünmeye katkı sağlar.

Vücuda ve yaşa uygun baskılı kıyafetler tercih edilmelidir. Farklı iki desene sahip kıyafetlerle kombin gerçekleştirilmemelidir. Büyük baskılı kıyafetler yerine, küçük baskılı kıyafetler şık görünmeye yardımcı olur. Aksesuar tercih edilirken sade ve tek renk aksesuarlar tercih edilmeli, mümkün olduğu kadar az aksesuar kullanılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu