Sağlık

Şeytan Tırnağına Ev Yapımı Çözümler

Çoğu kişi de oluşan şeytan tırnağı zaman zaman sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle özellikle tedavi edilmesi gereken durumlar arasında yer almaktadır. Tedavi yerine doğal çözüm arayanların evde yapabilecekleri uygulama seçenekleri bulunmaktadır.

Şeytan Tırnağına Doğal Çözüm

Tırnaklarınızın kenarlarında oluşan şeytan tırnağına doğal çözüm arayış içerisinde olanların tercih edebileceği yöntemler ve ürün seçenekleri değişmektedir. Uygulayabileceğiniz seçenekleri şunlardır;

E Vitamini Yağı

Özellikle tırnak yatağının yumuşamasını ve nemlenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle şeytan tırnağa tedavisi için tercih edilebilecek seçenekleri arasında yer almaktadır. Tırnağınızın özellikle etkilenen bölgeleri uygulama yaparak iyice içerisine çekmesini beklemeniz gerekir. Şeytan tırnağında kurtulana kadar uygulama yapmanız yeterli olmaktadır.

Şeytan Tırnağına Ev Yapımı ÇözümlerBal

Özellikle doğal çözüm arayanların tercih edebileceği seçenekler arasında bal şeytan tırnağını önleme ve tedavi etme konusunda etkili olmaktadır. Tırnağın nemlenmesini sağladığından oluşan sorunun giderilmesi konusunda etkili olmaktadır. Ayrıca balın antibakteriyel etkisi tırnaklarda oluşan enfeksiyonlara karşı etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra iltihabın önlenmesini de sağlamaktadır.

Bal ile uygulama yapmak isteyenler belirlenen bölgelere uygulama yaparak 1 saat kadar bekletmeleri yeterli olmaktadır. Uygulamanın etkili olabilmesi için işe yarayana kadar aynı şekilde uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir. Oluşan şeytan tırnağı problemine çözüm elde etmek istediğiniz her durumda balı ile tedaviyi aynı şekilde uygulamaya devam edebilirsiniz.

Beyaz Kil

Şeytan tırnağa tedavisi için tercih edilebilecek ürün seçenekleri arasında beyaz kil etkili olmaktadır. Özellikle hassas ve kuru ciltler için tercih edilebilecek seçeneklerden biridir. Doğru şekilde uygulama yapılması istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlamaktadır. Bir çay kaşı beyaz kil, 3 damla lavanta yağı ve zeytinyağının karıştırılmasının ardından hazırlanan karışımın tırnaklara uygulanması ve 15 dakika kadar bekletildikten sonra doğrulanması yeterli olmaktadır. Uygulamanın haftada iki defa uygulanması yeterlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu