Sağlık

Yüz Rengi Nasıl Açılır?

Daha açık bir ten rengine sahip olmak isteyenler için yüz rengi nasıl açılır? Diye merak edenler yazımız üzerinden bilgi alabilirler. Yüzü renginizi açmak istediğinizde özellikle kullanabileceğiniz birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. En etkili yöntemler deneyerek istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Süt Kürü İle Cilt Rengini Açmak

Süt içeriğinde bulunan kalsiyum sayesinde özellikle vücut için faydalı besinler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda sütün içerisinde bulunan kalsiyum melanin pigmentinin oluşmasını sağlayan melanosit hücrelerinin uyarılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cildinizin epidermis dokusunda kalsiyum içeriği sayesinde yaşanacak olan nem kaybını bariyer olarak koruma görevi sağlamaktadır.

Süt Kürü İçin Gerekli Malzemeler;

  • Bir kase inek veya keçi sütü,
  • Lif veya el bezi,

Yüz Rengi Nasıl AçılırKürün Hazırlanışı;

İlk olarak sütün ısıtılması gerekir. Ilık olacak şekilde ısıtıldıktan sonra içerisine bez daldırılarak fazla sütün alınması gerekir. Bezin tamamen süt ile ıslandığından emin olun. Bez ile cildinizi yavaşça ovarak uygulama yapın. Aynı şekilde uygulamayı 3-4 defa uygulayın. Bu uygulamayı birkaç hafta uyguladıktan sonra cildinizin renk tonunu açıldığını göreceksiniz. Özellikle cilt rengini açmak isteyenlerin tercih edebileceği seçenekler arasında yer almaktadır.

Yoğurt İle Cilt Rengi Açma

Yoğurt aynı şekilde cildinizin rengini açmak istediğinizde kullanabileceğiniz seçeneklerden biridir. Cildinizdeki ölü derinin yenilenmesini sağlayarak daha canlı bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Yoğurt ile uygulama yapmak isteyenler bir miktar yoğurdu ellerine alarak yüzlerini hafifçe uygulayabilirler. Yoğurdun yüzünüzde birkaç dakika beklemesi ve daha sonrasında ılık suyla yüzünüzü temizlemeniz yeterli olacaktır. Her gün aynı şekilde bu uygulamayı yapmanız istediğiniz gibi daha açık bir cilt tonunu sahip olmanızı sağlamaktadır. Yoğurt cilt rengini açmanın doğal yolları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra limon suyu da etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu