Dekorasyon

Stil Sahibi Balkonlarda Doğru Aydınlatma Fikirleri

Stil Sahibi Balkonlarda Doğru Aydınlatma Fikirleri nelerdir? Yaşam alanlarının dizaynı insanların hoşuna gidebilecek düşüncelerdendir. Bizde yazımızda stil sahibi balkonlarda doğru aydınlatma fikirlerini ele alacağız.

Stil sahibi balkonlarda doğru aydınlatma fikirleri pek çok insanın araştırdığı konulardan biridir. Balkon sefasının özellikle yaz aylarıyla birlikte insanların hayatından yer etmesi buraların dizaynını da gerekli kılar. Doğru aydınlatmayla balkonu daha cazip hale getirecek birçok alternatif vardır. Bizde yazımızda stil sahibi balkonlarda aydınlatma fikirleri neler bunları sıralayalım.

1-) Güneş Enerjili Balkon Aydınlatma

Balkon aydınlatma konusunda birçok fikir olsa da bunlardan bazıları daha cazip gelir. Bunlardan biri güneş enerjili balkon aydınlatmadır. Hem kullanışlı hem de bütçe dostu güneş enerjili aydınlatma oldukça ekonomik oluşuyla tercih edilenlerdendir. Gündüzleri güneş alan bir balkonunuz varsa edineceğiz solar güneş enerjili lambaları gündüz şarj ederek akşamları aydınlatmada kullanabilirsiniz. Yaklaşık 6 saate kadar aydınlatma sağlayan bu lambaları balkondaki bitkilerin saksılarına gömerek de şarj etmeniz mümkün.

2-) Balkon Led aydınlatma

Evde kullanabildiğiniz birçok aydınlatmayı balkonda kullanmanız mümkündür. Led ışıkları bu konuda tercih edilenler arasındadır. Az enerji harcadığı için ekonomik yapısıyla da kullanıcıların memnuniyetini sağlıyor. Led aydınlatma tavanda olabileceği gibi özellikle küçük balkonları geniş göstermesi adına yerden de led ışıklarla aydınlatma mümkündür. Balkon led aydınlatma fikirlerinin yanı sıra yerden aydınlatmada armatürler ve apliklerden de yararlanılabilir.

3-) Dekoratif Balkon Aydınlatma

Farklı tarz sevenlerin tercih edebileceği bir diğer seçenekte dekoratif balkon aydınlatma fikirleridir. Bunun için pek çok seçenek bulunur. Örneğin çok eski bir aydınlatma çeşidi olan mumlar balkona  loş ve romantik bir hava katabilir. Yada daha nostaljik bir seçenek gaz lambaları hem dekor hem de aydınlatma da kullanabileceğiniz alternatiflerden biridir. Bunun yanı sıra fenerler ve kütük hasır gibi farklı konseptli aydınlatma araçları da dekor olmanın yanı sıra aydınlatma işlevini yerine getirecektir.

Yukarıda saydığımız fikirlerin yanı sıra modern balkon lambası gibi seçimler yapmak mümkündür. Balkon aydınlatma fikirleri çok geniş bir yelpaze olsa da balkonunun daha çok hangi amaçlarla kullanıldığı seçim yapmada daha belirleyici olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu