Güzellik

Yazın Forma Girmenin Püf Noktaları

Yazın Forma Girmenin Püf Noktaları

Yazın forma girmenin püf noktalarını sıralarsak belki bu yaz bikini giyme telaşına kapılan bayanları biraz olsun sakinleştirebiliriz.

Diyet yapmak genel olarak insanlarda mahrum kalma duygusunu tetikler bu sebeple insanlar diyete pazartesi günü başlar salı bitirir ne yazık ki.Aksine dilediğimiz ve sevdiğimiz herşeyi belirli ölçülerde ve doğru vakitlerde tüketirsek vermek istediğimiz kilolardan kurtulmak hayal olmaktan çıkacaktır.

Lif yönünden zengin ve vitamin değeri yüksek olan sebze ve meyveleri mevsiminde yiyerek ve bu meyvelerin yanında ayran, süt kefir, yoğurt gibi besinleri tüketirsek meyvelerin sindirim sonunda yağa dönüşmesini engellemiş oluruz. Özellikle karpuz tüketiminde ölçülü olmak, bir oturuşta kocaman bir dilim tüketmemek gerekir.

Porsiyon azaltmak ve çatal kullanırken lokmaları küçültmek yemeğimizi daha uzun sürede ve daha fazla yediğimizi hissettirdiğinden karnımızın fazlaca doyduğunu düşünürüz.

Yazın çok terlediğimizden vücudun kaybettiği suyu yerine koymak için ve vücudun toksinlerden arınmasını sağlamak için bolca su tüketmek gerekir.günlük iki bucuk üç litre su yeterlidir.

Dondurma kalorisi çok yüksek bir besin oldugundan yazın tüketimine gerçekten dikkat etmek gerekir.

Günün en önemli ve kral öğünü kahvaltıdır, en zengin beslenmeyi kahvaltıda yaparak en az akşam yemeğini yememiz gerektiğini bilmeyeniniz yoktur sanırım. Tabi akşam yemeğinin saati de sekizden sonraya sarkmamalıdır. Ne kadar geç tüketirsek sindirimi okadar yavaş olacağından vücut dinlenemeyecektir ve geç saatte yenilen herşey yağ bloğu şeklinde vucuda depo edilecektir.

Ve olmazsa olmazımız sporu hayatımza mutlaka katmalıyız, ister yürüyüş ister koşu ister yüzme, hangisini kendinize uygun buluyorsanız onu tercih ederek hayatınza yerleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu