Sağlık

Tiroid Problemleri Nelerdir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Tiroid Problemleri Nelerdir ve Nasıl Tedavi Edilir? Eğer bazı sağlık sorunları yaşıyorsanız, yaşadığınız bu sağlık sorunları tiroid probleminden kaynaklanıyor olabilir. Tiroid, boynun ön kısmında yer alan bir endokrin bezidir. Tiroid bezinin sağlıklı çalışmaması, pek çok rahatsızlığa sebep olabilir.

Tiroid Problemleri Nelerdir ve Nasıl Tedavi Edilir? Tiroid bezinin sağlıklı çalışmaması ise vücudumuza giren toksinlerden kaynaklanır. Zaman içinde vücudumuzda biriken küf, cıva, kimyasal maddeler gibi toksinler vücudumuzun yapısını ve işleyişini bozmaktadır. Tiroid bezi, vücudumuzun toksinlerden en fazla etkilenen parçasıdır. Eğer beslenmenize dikkat etmiyorsanız, tiroid beziniz bu toksinlerle baş edemez hale gelir, ya az çalışmaya ya da fazla çalışmaya başlar.

Tiroid Problemleri Nasıl Tedavi Edilir

Tiroid probleminin tedavisinde uygulanan temel yöntemler, stresi azaltmak, gerekli besinleri almak ve vücudu toksinlerden arındırmaktır. Vücudumuz kendi kendini tedavi edebilen harika bir organizmadır. Vücudumuza gerekli desteği sağladığımızda kendini onaracak ve tiroid problemleri de ortadan kalkacaktır.

Eğer fazla kilonuz varsa, muhtemelen vücudunuzda birikmiş toksinler var demektir. Vücudunuz bu toksinlere karşı kendini korumak için yağ tabakaları oluşturur. Siz ise çok fazla yemek yediğinizi ve kilo aldığınızı düşünürsünüz. Oysa vücudunuzda zararlı partiküller, ağır metaller, kimyasal maddeler birikmiştir. Bu maddeler organlarınıza zarar vermesin diye vücudunuz yağ katmanları oluşturur.

Tiroid problemini ortadan kaldırmak için öncelikle kalın bağırsakta biriken toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması gerekmektedir. Kalın bağırsağın temizlenmesiyle vücutta biriken toksinlerin dışarıya atılması da kolaylaşacaktır. Kalın bağırsakta sindirilmemiş yiyecekler ve toksinler biriktiyse, toksinlerin vücuttan dışarıya atılması olanaksızdır. Bu yüzden öncelikle kalın bağırsağın temizlenmesi gerekmektedir. Kalın bağırsağınızı temizledikten sonra, en az bir haftalık detoks programları uygulayarak vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmalısınız.

Kalın Bağırsak Nasıl Temizlenir

Kalın bağırsağı temizlemek için çok basit, zararsız ve etkili bir tarif vardır. Bu tarifi uygulayarak siz de kalın bağırsağınızı toksinlerden arındırabilirsiniz.

Malzemeler

4 su bardağı sıcak su

2 çay kaşığı kaya tuzu veya pembe himalaya tuzu

2 yemek kaşığı limon suyu

Kapaklı bir kavanoz

4 bardak sıcak suyun içine tuz ve limonu ekleyin. Kavanozun kapağını kapatıp iyice çalkalayın. Bu karışımı içip uzanın ve karnınıza saat yönünde masaj yapın. Kısa süre sonra bağırsaklarınızın çalıştığını hissedecek, tuvalete çıkarak bağırsaklarınızda birikmiş toksinleri dışarıya atacaksınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu