Moda

Takı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Takı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kıyafet seçiminde olduğu gibi bunların tamamlayıcısı olan aksesuar seçimlerinde de özen göstermek doğru bir kombin oluşturabilmek için önemlidir. Bu nedenle yazıyı takip ederek takı seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Takı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Takı şüphesiz ki kombinin tamamlayıcısıdır. Ne kadar sade bir kombin yaparsanız yapın tercih edeceğiniz takılar sayesinde bir anda kombininizi şık bir hale getirebilirsiniz. Peki takı seçimi ve kombini nasıl yapılmalı? İşte detaylar..

Takı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Her kombine uyum sağlayan ve takı çeşitleri arasında en çok kullanılanlardan biri olan kolye aksesuarı, resmi ve salaş tüm tarzlar ile bir araya gelebilmektedir. Sade kıyafetleri hareketlendirirken gösterişli kıyafetlere de sadelik katabilmektedir. Bu yönüyle kurtarıcı bir aksesuar olan kolye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kıyafet ile uyum göstermesi olacaktır. Hem rengi hem de modeli ile tarz olarak birbirine benzer birçok kolyeyi bir arada kullanmak da mümkündür. Kolye kadar geniş bir kullanım alanı olmasa da kullanıldığı zaman kombinlerde fark yaratan bileklikler, çok sayıda çeşidi bulunan aksesuarlardandır. Daha çok günlük kombinler ve etnik giyim tarzında ön plana çıkmaktadır. İpli, püsküllü ve süet bileklikler etnik takılardandır. Şık ve klasik giyimlerde de altın ya da gümüş modelli bileklikler tercih edilebilir. Bileklik seçiminde de yine kıyafetin rengine ve kullanım alanına göre bir model takılması tavsiye edilmektedir.

Alyans haricinde tercih edilecek yüzük modelleri ile kombinlerde fark yaratıp şıklığa ulaşmak mümkündür. Etnik desenli yüzükler, birden çok parmak ve farklı parmak eklemlerine takılarak hoş bir görünüm elde edilebilir. Kadınlar için özenle gerçekleştirilmesi gereken takı seçiminde küpeler ayrı bir yer tutar. Zira küpe tercihi yaparken kullanılan kıyafet ve diğer aksesuarların rengine ve tarzına uyum sağlaması gözetilmelidir. Ayrıca yüz ve saç tipi ile uyum göstermesine de özellikle dikkat edilmelidir. Saçları toplu olan bayanlar sallantılı küpe modellerini tercih edebilirler. Ancak uzun yüz tipine sahip olanlar bu şekildeki uzun sallantılı küpe modellerini kullanmaktan kaçınmalıdır. Kullanılacak olan küpenin ebatı ise ortamın şıklığına göre seçilmelidir. Günlük ve spor kombinlerde ufak yapılı küpe çeşitlerini kullanmak daha doğrudur. Özel gece buluşmaları ve şık davetlerde ise büyük boyutlu ve abartılı küpeler tercih edilebilir. Yalnızca bayanlar için değil erkekler için de doğru takı seçimi görsellik açısından önemlidir. Örneğin; şık bir gömlekte kullanılacak olan kol düğmeleri, gömleğin tarzına ve modeline uygun olmalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu