Diyet

Obezitenin Kalbe Zararları ve Obeziteden Kurtuluş

Obezitenin Kalbe Zararları ve Obeziteden Kurtuluş! Bol bol Sığır eti ve kuzu rostosu, balık ve patates kızartması, turta ve et suyuna benzer geleneksel İngiliz yemekleri doymuş yağlarca çok zengindir. İngiliz tarzı beslenmede nispeten yüksek yağ oranının ki bunlar doymuş yağlar oluyor- nispeten yüksek oranda kalp hastalıklarını tetiklediği görülmektedir.

Obezitenin Kalbe Zararları ve Obeziteden Kurtuluş! Vücudunuza istediği dengeli beslenmeyi sağlamanın en iyi yöntemi, ihtiyacınız kadar yemek ve doğal beslenmektir. Vücudun henüz tanımadığı ve bu yüzden yağa çevirdiği rafine besinler çok fazla… İnsanları çok yemeye iten şey; artan stresli yaşamlardır. Her taraftan sağlığı tehdit edecek birçok faktör, günümüz insanını pusuda bekliyor.

Doydukları halde hala yemeye devam edenlerin, psikolojik destek almalarında yarar vardır. .Bu insanlar, yardım almadan asla kilo veremezler. Kilo vermek için çoğu insanın yiyecek ve içeceklerden aldıkları enerji çeşitliliğini en aza indirmesi ve bedensel egzersizlerini geliştirmesi gerekir. Dengeli bir beslenme planına uymak, kan şekeri seviyenizi kontrol etmenize ve aynı zamanda sağlıklı bir kiloda kalmanıza yardımcı olacaktır. Bunu biraz daha basitleştirmek için, aşağıda kendinizle ilgili üç kısa soruyu yanıtlayın ve uzmanlarımızdan sizin için gerçekten yararlı olacağını düşündüğümüz menü tavsiyelerini alın.

  • Kilo vermek istiyor muyum?
  • Kilo vermek için Ne Yapmalıyım?
  • Kilo vermek için motive edici kaynaklarım var mı?

Obezite Kalp Hastalıklarını Tetikliyor

Çok aşırı yemek ve hareket etmemek; üstüne de zararlı alışkanlıklar eklendiğinde ömür kısaltıcı oluyor. Obezite kalp hastalıklarını tetikliyor ve ömrü kısaltıyor. Zengin ve rahat bir yaşamınız varsa ömrünüzü uzatmak elinizde. Önce fazla kiloları verin ve kalp-karaciğer üzerindeki yükleri kaldırın. Az yiyip çok hareket edin ve bol su için. Aşırı yağlı İngiliz tarzı beslenme alışkanlığınız varsa hemen terk edin. Kilo vermek, yeterli uyku almanın yanı sıra düzenli olarak egzersiz yaparak yemek planınızı yeniden gözden geçirmeyi de gerektirir. Size hızlı kilo verdiren programları da uygulamamanız gerekiyor. Safra kesesini kristalize edecek olan hızlı kilo vermek; yeni sağlık sorunlarını da getirecektir. O halde ayda size maksimum 5 kilo verdirecek uzun soluklu programlara yönelmeniz daha mantıklı.

Bir Diyetisyene İhtiyacınız Var mı?

Eğer sağlığınızı yeterince düşünüyorsanız ve azimli iseniz diyetisyene gitmenize pek gerek yoktur; kendiniz zaten ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bizim önerimiz diyetisyene değil uzman bir psikoloğa gitmenizdir. O size sürekli motivasyon verecektir .Ama önce iyi bir hastanede bir sağlık taraması da yaptırın ki, kalp damar karaciğer akciğer sorunlarınız varsa egzersizi kısıtlamanız gerekecek ve bu da kilo vermeyi zorlaştıracaktır. Sonuç olarak Diyetisyene değil iradenize ihtiyacınız vardır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu