Moda

2015 Moda Ayakkabı Trendleri

2015 Moda Ayakkabı Trendleri

Moda denildiği zaman akla gelen ilk konulardan biri, ayakkabı konusudur. Özellikle yaz sezonunun başlamasıyla birlikte hareketlenen moda dünyasında birbirinden şık modeller takipçilerin beğenisine sunulmuştur. 2015 moda ayakkabı trendleri konusunda kısa bir gezintiye çıkalım:

Örgü Ayakkabılar

Örgü Ayakkabılar

2015 yaz sezonunun en fazla öne çıkan modelleri örgü ayakkabılardır. Topuklarıyla feminen bir görüntü oluşturan örgü ayakkabılar son derece şık durmaktadır. Günlük hayatta kullanımın yan sıra özel davetler için de uygun olan örgü ayakkabıların hasır havası taşıyan modelleri ise daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle bileğin üzerine kadar uzanan modelleri önemli davetler için şık bir tercih olacaktır. Renk bakımından yazın canlılığını yansıtan bu ayakkabıları mutlaka denemeniz gerekmektedir.

Flatform Ayakkabılar

Flatform Ayakkabılar

Hem şıklıktan hem de spor ayakkabıların rahatlığından ödün vermek istemeyenlerin tercihi olan flatform ayakkabılar geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da revaçta olan bir modeldir. Seçenek bakımından son derece geniş bir yelpazeye sahip olan bu ayakkabılar hemen her renkten üretilmektedir. Yaz dönemlerinde daha açık renkleri tercih edilen bu ayakkabılar boy problemini ortadan kaldırmakta ve aynı zamanda topuklu ayakkabı gibi rahatsız etmemektedir.

Püsküllü Ayakkabılar

Püsküllü Ayakkabılar

Moda dünyasında bu yıla adeta damga vuran püsküller, kıyafet ve çantaların ardından ayakkabılarda da karşımıza çıkmaktadır. Tasarımcıların hazırladığı birbirinden şık modeller sizleri beklemektedir. Özellikle ayakkabıların burun kısmında ya da bilek kısmındaki püskül detayları dikkat çekmektedir. Günlük kullanım ve önemli davetler için üretilen modeller mevcuttur. Püsküllü modellerde genellikle topuklu ayakkabılar tercih edilmektedir.

Fiyonklu Ayakkabılar

Fiyonklu Ayakkabılar

2015 yaz sezonunun dikkat çeken modellerinden biri de fiyonklu ayakkabılardır. Büyüklü küçüklü fiyonklar ayakkabılarda ve terliklerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu fiyonklara sahip ayakkabılar tarzınıza feminenlik katacaktır. Bu ayakkabılarda özellikle koyu renkler ve topuklu modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

Bağcıklı (Lace Up) Ayakkabılar

Bağcıklı (Lace Up) Ayakkabılar

Geçtiğimiz sezonun moda trendlerinden olan bağcıklı yani lace up ayakkabılar 2015 yaz sezonunun da en moda ayakkabıları arasında yer almaktadır. İp detayları bulunan, istenildiğinde dize kadar çıkabilen bağcıklar ile oluşturulan lace up ayakkabılar yaz döneminde oldukça popüler. Bu ayakkabıların düz ya da topuklu olan modelleri yaş grubuna göre seçilmektedir ve genellikle koyu renkler ile açık renklerin uyumuyla üretilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu