Yaşam

5 Dakikada Yapılan Toka

Alışılmışın dışına çıkarak 5 dakikada yapılan toka serüvenine sizde katılın! Rengarenk ve değişik tarzlarda ki tokalar hem çocuklar hem de kadınlar tarafından ilgi görüyor. Eğer istediğiniz tarzda ki bir tokayı arıyor ve bulamıyor iseniz toka yapımı örneklerimizden yararlanarak sizde kendi tasarımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. İğne, iplik, kumaş parçası ve lastik toka yapımında sizlere yardımcı olacak temel materyallerdir.

5 Dakikada Yapılan Toka 1Pratik Toka Yapımı

2 parmak uzunluğunda bir lastik kesilmeli. 4 parmak uzunluğunda bir kumaş parçası kesilmelidir. Ancak kumaş parçasının dikdörtgen şeklinde kesilmiş olması gerekiyor. Kumaş içerisinden bir şerit halinde lastiğin geçebileceği şekilde dikilmesi gerekiyor. Dikilen kumaşın içerisinden lastik geçirilmelidir. Kumaşın içerisinden geçirilen lastik uçlarından bağlanarak düğüm atılır.

Ardından kalan kumaş parçasının dikilmesi ile tokaya en son şekli kazandırılır. Hem uzun hem de orta uzunlukta saçlarda kullanılabilecek pratik bir toka yapımı ile sizde evde kendi emeğinizi sergileyebilirsiniz. İsterseniz pratik toka yapımında daha farklı yöntemlerde kullanmanız mümkün! Ayrıca bazı aksesuarlardan da yararlanarak tokanızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Pratik Saç Toplama Tokaları

Birbirinden farklı modeller ile saç toplama tokaları elde edebilirsiniz. Değişik uzunlukta ki saçlarınız için farklı şekillerde pratik saç toplama tokaları elde etmeniz mümkün! Saç tokası yaparken önemli olan saçın stili doğrultusunda hareket etmektir. Uzun saç tokaları genellikle lastikli tokalar olur. Kısa saçlar için de bandana, çıtçıtlı vb. saç tokalarından yararlanılır.

Pratik şekillerde yapılan saç tokaları ile bilhassa kız çocuklarının beğenisini kazanabilir ve çocuklarınız ile bu tokaları yaparken kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Kız çocukları için ideal olan saç tokaları çocukların saç diplerini sıkmayan tokalar olmalıdır. Bir yün ip parmağa üst üste dolanır ve düğme ile dolanan parçalar sabitlenir. Çıtçıtlı tokanın yün ip altına sabitlenmesi ile farklı bir toka elde edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu