Güzellik

Balık Sırtı Örgü Saç Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Balık Sırtı Örgü Saç Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir? Balık sırtı örgü modelleri, hem toplu hem şık bir görünüm isteyenler için öneriliyor. Çok farklı modellere yer verilmiştir.

Balık Sırtı Örgü Saç Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir? Balık sırtı örgü modelleri arasında, kılçık örgüsünden mısır örgüsüne kadar çok seçenek var. Tamamen sizin nasıl bir görüntü elde etmek istediğinizle alakalı olarak seçim yapmanız önerilir. Bu modeller için saçlarınızın toplanacak kadar uzun olması gerektiğini unutmayın. Tamamen şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak olan şık modellere yer verilmiştir.

Mısır Örgüsü

Son dönemde çok sık gördüğünüz bir model olabilir. En çok sevilen modeller arasında olmasında hem toplu olması hem de kolay örülebiliyor olması var. Mısır örgüsü yapmak için ilk olarak saçlarınızı topluyorsunuz. Ardından da örgüye başlıyorsunuz. Mantık diğer örgü modelleri ile aynı şeklide işliyor. İlk olarak kuyruğu ikiye ayırın. Ardından sağdaki tutamın üçüncü, daha ince bir tutamını elinize alın. İne tutamı başınızın orta kısmına çekin ve ince tutamı sol tarafa bağlayın. Sıkıca çekin ve diğer tutama geçin. Bu şekilde saç bitene kadar alt kısımlara dek işlemin uygulanması gerekiyor.

Dağınık mısır örgüsü; Yapılan işlemin direkt olarak iki taraftan çekilerek dağıtılması durumunda da gevşek bir görünüm ile dağınık mısır örgüsü elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda saçların toplama işleminde de yarım toplayarak direkt olarak saçlarınızın alt kısmını da dağınık bir şekilde toplayabilirsiniz.

Yarım Balık Sırtı Örgüsü

Balık sırtı da en sevilen örgü modelleri arasında yer alıyor. Şık bir görünüm elde etmek için önemli olan balık sırtı örgüsünün en iyi şekilde yapılmasıdır. Bunun için örgü modelinin uygulanmasında, tek tek ince ince saçları almanız öneriliyor. Örgü işleminde saçlarınızın yarısına kadar gelip alt bölümü bırakabilirsiniz. Bu durumda yarım balık sırtı örgüsü yapmış olacaksınız. Hem şık bir görünüm elde edecek hem de son derece rahat kullanacaksınız. Sunulacak olan seçenekleri değerlendirip, saçlarınızın boyuna ve rengine göre uygulama yapabilirisiniz. Balık sırtı modellerini inceleyerek saçlarınız için en doğru örgü modelini seçebilirsiniz. Uygulamada dikkatli olarak özenle yapmanız önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu