Gebelik

Hamilelikte Cinsiyet Tahmini Yöntemleri Nelerdir?

Hamilelikte Cinsiyet Tahmini Yöntemleri Nelerdir? Anne adayları hamile olduğunu öğrendikten sonra, tek düşünceleri sağlıklı bir çocuk sahibi olmalarıdır. Anne adayları doğacak çocuklarının cinsiyetini de merak konusu etmektedirler.

Hamilelikte Cinsiyet Tahmini Yöntemleri Nelerdir? Hamilelikte cinsiyet tahmin yöntemleri ultrasonsuzda yapılmaktadır. Bu yöntemlerin bilimsel olarak bir kanıtı olmasa da halk arasında yapılmaktadır.

Hamilelikte Yüzükle Cinsiyet Tahmini

Bu cinsiyet tahmini yöntemi için yapılacak işlem şudur. Bir yüzüğü ipe geçirin ve anne adayının karnının üzerinden sarkıtmak olacaktır. Bu işlemde yüzük havada daire şeklinde dönerse bebeğin kız olacağı, fakat düz bir şekilde arkaya, öne ve sağa sola dönerse bebeğin erkek olacağı tahmin edilmektedir.

Mide Bulantısı İle Cinsiyet Tahmini

Sabah kalktığınızda mide bulantınız oldukça fazla ise bebeğin kız olacağına inanılır. Mide bulantısı çok az ise bebek erkek olacaktır. Bu yöntemin bilimsel dayanağı bulunmaktadır.

Aşerme İle Cinsiyet Tahmini

Anne adayı tatlıya aşerse erkek çocuğun olacağı, anne adayı acıya veya ekşiye aşermesi durumunda kız çocuğunun olacağı anlamına gelir.

Hamilelikte Karın Şişliğine Göre Cinsiyet Tahmini

Bu yöntem de iki çeşit farklı yol izlenmektedir. Birincisi karnın yüksekliğine ve diğer ikincisi karnın şekline göre olmaktadır. Hamilelik döneminde anne adayının karnı göbek hizası seviyesinde olursa bebeğin kız olma ihtimali yüksek olur. Diğer bir duruma göre karın yuvarlak olursa da kız olma ihtimalinin yüksek olduğu görülür. Anne adayının karnı sivri olursa bebeğin erkek olacağı tahmin edilmektedir.

Hamilelik Döneminde Annenin Ayak Sıcaklığı ile Cinsiyet Tahmini

Hamilelik döneminde anne adayının, ayakları soğuk olursa erkek bebek, sıcak olması ise kız bebek olacağı tahmini yapılmaktadır.

Hamile Annenin Güzelliğinin Çalınması İle Cinsiyet Tahmini

Aynaya bakarak anne adayı kendisini eskiden daha güzel görüyorsa, kız bebeğine hamile olduğunuz anlamına gelir. Kız bebekleri güzelliğini anneden almaktadırlar. Fakat güzellik bakımından biraz çirkin hal almış iseniz erkek çocuğa hamile olduğunuzun tahmini olmaktadır.

Anne Adayının Göbek Çizgisine Göre Cinsiyet Tahmini

Anne adayının vücudunda hormon değişikliği nedeniyle fiziksel olarak bazı değişimler olmaktadır. Bu değişikliklerin neden olduğu östrojen hormonu artış göstermektedir. Bu nedenle annenin göbeğinde değişik çizgiler oluşmaktadır. Göbekte bulunan çizgi yukarıya doğru gidiyorsa bebeğin erkek olacağı, göbek çizgisinin göbek deliği altında olması durumunda kız bebeğin olacağı tahmin edilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu