Yaşam

Her Ev Hanımının Bilmesi Gereken 10 Pratik Fikir

Çiçeklerin Böceklerden Korunması İçin Ne Yapılmalıdır

Çiçeklerden böceklerden korunması için yapılması gerekenler her ev hanımının bilmesi gereken 10 pratik fikirden ilkini oluşturuyor. Saksıda bulunan bitkilerin düşmanları olan böceklerden kurtulmak için her sulamada 1 tatlı kaşığı hardal karıştırmak etkili bir çözümdür.

Böcek Isırıklıkları Nasıl İyileştirilir

Özellikle yaz mevsimlerinde böcek ısırmaları eksik olmuyor. Böcek ısırıklıklarının iltihaplanmaması için ise patates dilimleyerek yaraya koymak iltihaplanmanın önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Solan Güller Nasıl Canlanır

Güllerinizin solmaması ve canlı kalması için taze güllerin vazoya yerleştirildiği esnada gül suyuna bir adet aspirin katılması gülün daha uzun süre canlı kalmasında etkili bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabıda Beyaz Bölgelerin Sararmasına Çözüm

Özellik spor ayakkabı giyenler bilirler ki spor ayakkabılarda bulunan beyaz bölgelerin sararması ve ne kadar temizlense de sarılık kaybolmuyor. Pratik bilgiler arasında yer alan diş macunu ile ayakkabıların temizlenmesi oldukça etkili oluyor.

Soğan Ve Sarımsak Kokan Ellere Diş Macunu İle Çözüm

Soğan ve sarımsak kokan ellerin bu kokudan kurtulması için yine diş macunu etkisini gösteriyor. Diş macunu ile ovalanan eller soğan ve sarımsak kokusundan kurtuluyor.

Hangi Anahtar Hangi Kapıyı Açıyor

Onlarca anahtarı yanınızda taşıyıp hangisinin hangi kapıyı açtığı konusunda her zaman karışıklık yaşıyorsanız renkli ojeler ile anahtarlarınızın her birini farklı renge boyayıp her zaman anahtarları karıştırmaktan kurtulabilirsiniz.

Eldeki Sebze Renklerinden Kurtulmanın Yolu

Kırmızı pancar gibi ele rengini veren sebze renklerinden kurtulmak için limon bileşenleri son derece etkilidir. Elinize bir dilim limonu sürerek sebze renginin elinizden nasıl çıktığını gözlemleyin.

Yumurta Lekesi Nasıl Çıkar

Yumurta gibi lekelerin kıyafetlerden çıkartılmasında sıcak su yerine soğuk kullanılmalıdır. Sıcak su yumurtanın tepkimeye girmesine neden olup lekenin çıkmamasına neden oluyor.

Koltuk Altı Terlemesinde Önlem

Koltuk terlemesi önlenmemesi gereken ancak bazı faydalı bilgiler ile ter izlerinden ve kokusundan kurtulmak mümkündür. Koltuk altı pedi ile soruna çözüm bulunur.

Diş Sarılığı Nasıl Giderilir

Diş sarılığının giderilmesinde karbonat ile diş fırçalamak oldukça etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu