Diyet

İç Bacak Kasları Sıkılaştırma Hareketleri Nelerdir?

İç Bacak Kasları Sıkılaştırma Hareketleri Nelerdir? İç bacakları sıkılaştırma hareketleri kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özelliklede zor sıkılaşma bölgesi olan iç bacaklar bazı hareketler ile daha kolay sıkılaşıyor.

İç Bacak Kasları Sıkılaştırma Hareketleri Nelerdir? İç bacak kasları sıkılaştırma hareketleri günümüzde yaygın olarak tercih ediliyor. Gündelik yaşam her geçen gün daha az hareketli olarak geçiyor. Bu yüzden de vücudun dengesi daha sık değişiyor. Hareketsiz yaşam biçiminden özelliklede iç bacak kasları etkileniyor. Çünkü iç bacak bölgelerinde kaslar zor sıkılaşmaktadır.

Genel olarak günümüzde iç bacak kasları harekete geçiren hareketleri evlerde uygulamak mümkündür. Fakat genel görüş bir uzmana danışılarak uygulanması daha doğru olur. Günümüzde ise sürekli olarak tercih edilen iç bacak kaslarını sıkılaştırma hareketleri ise şunlardır;

Makas Hareketleri

Sırt üstü olarak düz bir zemine yatılır. Ellerin iç yüzü yere bakması gerekiyor. Bel ve karın kaslarınızı sıkın. Ardından bacakları hafif şekilde kaldırın ve indirin. Makasa benzer bir şekil ortaya çıkar. Bu makas hareketi yöntemi ile iç kaslar aktif haline gelir. Günlük 20 defa olarak uygulanması sağlıklı kişiler için uygundur.

Geri Tekme Hareketi

İç bacak kaslarından; arka bacak ve kalça bölümlerini hareket haline getirilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Eller ve dizler üzerinde durarak başlanır. Bu aşama bel kısmının düz olması gerekir. Bu pozisyonda bacağın biri geriye doğru olabildiğince uzatılır; sonra tekrar eski haline getirilir. Gün içerisinde birkaç uygulanması yeterlidir.

Yan Tekme Hareketi

Bacaklarınızı omuz hizasında ayakta açın. Dizinizi 90 derecelik açıda kırın. Dengeli duracak bir şekilde ayağınızı yan şekilde açın. Yaklaşık olarak 10 – 15 kez günlük tekrarlanmalıdır. Genel olarak kolay iç bacak kası sıkılaştırma yöntemi olarak bilinir. Bu yüzden de sürekli olarak tercih edilir.

Squat

Kalça bölgesini çalıştırabilen güçlü hareketlerden birisidir. Dengeli bir şekilde baş ve omuzların dik durmasını sağlayın. Sırt bölgesi dik olacak şekilde çömelme pozisyona geçilir ve geri dik haline dönülür. Bu işlem oldukça zordur. 10 kez ancak yapılabilir. Zor iç bacak kası açma yöntemi olduğu için pek çok kişi tercih etmek istemez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu