Teknoloji

İyi Bir Oyun Deneyimi İçin İyi Bir Ekran Kartı Seçin

İyi Bir Oyun Deneyimi İçin İyi Bir Ekran Kartı Seçin

Bu makalemizde iyi bir ekran kartını nasıl seçeceğinizden bahsedeceğiz…

Öncelikle iyi bir ekran kartı sizlere daha iyi grafikler sunar. Bu da oyun deneyiminizi artırır.

İlk olarak ekran kartının belleğinden bahsedeceğiz. Ekran kartının belleği ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur. Tabii bu belleğin paylaşımlı veya paylaşımsız olma durumu da vardır. Bu durumu kısaca anlatmak gerekirse, paylaşımlı, Ram bellekten destek alarak da çalışabilir. Paylaşımsız ise Ram bellekten destek almaz. Tabii ki paylaşımsız olması çok daha iyidir, daha performanslıdır.

Ekran kartında diğer bir husus da ekran kartının bitidir. Bu bit ne kadar yüksekse o kadar iyidir. 64- 128- 256- 512 ve hatta 1028 bit bile olabilir.

Bir husus da ekran kartının fiyatı ve bütçenizdir. Ekran kartı markalarından en iyi olan Nvidia ve AMD ‘yi karşılaştıralım. AMD, fiyat- performans ekran kartı olarak bütçesi düşük olan insanlar için önerdiğim ekran kartıdır. Fakat ben paraya kıyarım, kalite benim için çok önemlidir diyorsanız Nvidia ekran kartı sizin için önerim. Tabii AMD de çok kaliteli parçalar üretiyor fakat Nvidia ‘yı geçmiş değil. Ek olarak çoğu oyun Nvidia ile anlaşmalı olduğu için Nvidia ekran kartına göre optimize edilmiş oyunlar çok fazladır.

Sonuç olarak ekran kartınızı iyi seçin. Paranız varsa Nvidia, bütçeniz kısıtlıysa AMD tercih etmenizi öneririm.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu