Güzellik

Ölü Deriler İçin Avakadolu Özel Maske

Ölü Deriler İçin Avakadolu Özel Maske

Hala formunda olan iki çocuk annesi Defne Samyeli’ den ölü derileri vücuttan atmak için özel maske tarifleri.

Ellerde ki ölü derileri atmak ve yumuşaklık kazandırmak için, iki kaşık şeker ve zeytinyağını iyice birbirine katarak karıştırın. Daha sonra ellerinize güzelce yedirin. Bu uygulamayı haftada en az iki kez tekrar edin.

İki yemek kaşığı yulaf ile sütü iyice karıştırın. Yüzünüzün her yerine masaj ile bu kürü yayın. Bunu haftada en az bir kere bile yaptğınızda, yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Özel kür tarifi: Yüzler ve Ellerdeki Ölü Deriyi Atmak İçin

Malzemeler: Bir veya yarım avakadonun kabuğunuz dikkatlice soyun, sonra tam ortasından ikiye bölün, çekirdeklerini çıkartın ve bir kase koyup kasenin içinden çatalla ezin. İki kaşık zeytinyağı veya öğütülmüş – katı badem ya da badem yağı ile süzme balı güzelce karıştırın. (Süzme balı isterseniz koyabilirsiniz, orası size kalmış.) Daha sonra ise yüzünüze ve elinize dairesel hareketlerle yedirerek sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra yüzünüzü ve elinizi ılık su ile yavaş hareketlerle yıkayın.

Özel saç maskesi: Eğer az önceki özel maskeyi 1 avakadonun yarısı ile yapıp, yarısını bir kenara koyduysanız, kullanmadığınız yarım avakadonun kabuğunu dikkatlice kesip, bir kasenin içinde çatal ile güzelce ezin. Sonra bu öğütülmüş avakadonun bulunduğu kaseye yoğurt koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu saç maskesini saçınıza masaj yaparak güzelce yedirin. Bir süre bekledikten sonra, saçınızı ılık suyla yavaş hareketlerle yıkayın.

Not: Yüzünüzü asla sabun ile yıkamayın. Aksi takdirde cildinize hasar verir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu