Güzellik

Saç Derisinde Kabuklanma Neden Olur, Nasıl Geçer?

Saç Derisinde Kabuklanma Neden Olur, Nasıl Geçer? sorusu en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Peki saç derisinde kabuklanma neden olur? işte cevabı..

Saç Derisinde Kabuklanma Neden Olur, Nasıl Geçer? sorusu saç diplerinde kabuklanma problemi yaşayanların cevabını merak ettiği bir sorudur. Saçlar, kişinin doğal aksesuarıdır. Fakat bazı dönemlerde bazı etkenler sebebi ile saç derisinde sorunlar oluşabilir. Bu sorunlardan biri de saç derisinde görülen kabuklanmadır. Peki, saç derisindeki kabuklar nasıl geçer? Öncelikle bu problemi ortadan kaldırabileceğiniz birkaç yöntem olduğunu bilmelisiniz.

Saç diplerinde kabuklanma, birçok kişinin bazı dönemlerde yaşadığı bir problemdir. Öncelikle bu rahatsızlığa neyin sebep olduğunu öğrenmek için doktora başvurulması gerekmektedir. Fakat bu problemi ortadan kaldırabilecek doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

Saç Diplerindeki Kabuklanma Nasıl Geçer?

Kafa derisinde kabuklanma problemi yaşayanlar ve bu problemden kurtulmak isteyenler “saç diplerindeki kabuklanma nasıl geçer?” sorusuna yanıt aramaktadır. Öncelikle bu problemi önlemek ve geçirmek için kullanılabilecek ilaçlar bulunmaktadır. Fakat bu ilaçların kullanımına doktorlar tarafından karar verilmelidir. Saç diplerindeki kabuklanmanın önlenmesi ve geçirilmesi için uygulanabilecek doğal yöntem ise şunlardır;

  • Saça en iyi gelen doğal yağlardan biri zeytinyağıdır. Zeytinyağı sağlıklı saç uzaması ve saç derisinde oluşan sorunları giderme oldukça etkilidir. Zeytinyağı saç derisini nemlendirmede işe yaramaktadır. Nemlendirme özelliği ile de kabuklanmaya oldukça iyi gelmekte ve de oluşumu önlemektedir. Zeytinyağını haftada bir kere saç diplerinize maske olarak uygulayabilirsiniz. Saç diplerinize zeytinyağı sürdükten sonra 1-2 saat beklemeli ve saçlarınızı yıkamalısınız. Kullanılan zeytinyağı miktarının az olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • Kafa derisindeki kabuklanmayı geçirmek için elma sirkesi de kullanılmaktadır. Elma sirkesi saç diplerini temizlemede oldukça etkilidir. Bu yöntemde elma sirkesini saçlarına sürmeden önce eşit miktarda su ile karıştırmalısınız. Saçınıza elma sirkesi uyguladıktan sonra uzun süre beklememeli ve saçınızı durulamalısınız.
  • Saç derisindeki kabuklanmayı geçirmek için kullanılabilecek diğer bir yağ ise jojoba yağıdır. Jojoba yağı saç derisini rahatlatan ve saçı nemlendiren bir yağdır. Bu yağı gece uyumadan önce az miktarda saç diplerinize uyguladıktan sonra uyuyabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ise saçınızı yıkamanız gerekmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu