Sağlık

Sağlıklı Kalbin Sırrı Bu 6 Adımda

 

İnsanların sağlıklı bir yaşam elde etmesinde kalp sağlığı oldukça önemlidir. 6 adım ile kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Günde 10 Bin Adım

Uzmanlara göre sağlıklı kalbin sırrı bu 6 adımda olanaklıdır. Bu adımların ilki günde 10 bin adım atmaktır. Hareket etmek kalp sağlığı açısından son derece önemlidir. İnsanların günde en az on bin adım atması gerekir. Ancak bu aşamada önemli olan adımları tempolu bir şekilde sağlamaktır. Hızlı bir tempo ile günde 10 bin adım atarak kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Her Yere Araba İle Gitmeyin

Sürekli araba kullanmak insanların hareketsiz olmasına neden olur. Bu durum hem araba hem de toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin sık karşılaştığı bir durumdur. Bu nedenle de uzmanlar toplu taşıma duraklarından bir durak önce inmeyi tavsiye eder.

Asansörden Uzak Durun

Evinizde ya da iş yerinizde merdivenleri daha çok kullanabilirsiniz. Merdivenlerden uzaklaşıp sürekli olarak asansör kullanmak kişilerin hareket etmesine de engel olur. Daha uzun ömürlü olmak için kalp sağlığına dikkat etmek bir zorunluluktur. Bunun için de asansör yerine merdiven kullanılması gerekir.

Düzenli Olarak Yüzün

Yüzmek, kalp sağlığını koruyan en temel durumların başında gelir. Bu nedenle de düzenli olarak yüzen kişiler daha uzun ömürlü olmak için kalp sağlığını korur.

Ağrıları İhmal Etmeyin

Kalp rahatsızlığı olan kişiler genellikle bu sorunu uzun süre erteleyen kişilerdir. Kalbiniz ağrımaya başladığı ilk andan itibaren hemen müdahale etmeniz gerekir. Ancak bu sayede kalp sorununuz büyümeden önlem almış olursunuz.

Sağlıklı Beslenin

Kalp sağlığını koruma yolları arasında ilk sırada sağlıklı beslenme yer alır. Kalp dostu olan besinler sayesinde siz de uzun süre kalbinizi korumayı başarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu