Teknoloji

WhatsApp Yeni Güncellemesiyle Dikkatleri Çekmeyi Başardı

 

Ücretsiz olarak mesajlaşabilme, konuşabilme gibi özelliklere sahip olan WhatsApp kullanıcılarına sunmuş olduğu güncelleme ile etkin kullanıma imkan sağlıyor.

Cep telefonunuza ücretsiz olarak indirerek kullanabileceğiniz WhatsApp, daha önce iOS işletim sistemi olan kullanıcılarına vermiş olduğu güncellemeyi Android işletim sistemli telefonlara da yapılabilmesine imkan verdi.

Gelen Yeni Güncelleme Ne İşe Yarıyor?

Gelen güncelleme sayesinde daha önce gelen mesajı açıp cevapla butonuna basmanız ve daha sonra istediğiniz işlemi gerçekleştirmenize neden oluyorken artık bu kadar uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Cevap vermek istediğiniz mesajı seçip, yana sürükleyerek kolaylıkla cevap verebiliyorsunuz. Bu özellik ile özellikle oluşturulan gruplarda konuşmak daha kolay olacak.

WhatsApp’ın Fazla Bilinmeyen Özellikleri

  • Telefonunuzdan auto correct özelliğini açarak kullanmak istediğiniz emojiyi temsil edecek kelimeyi yazmanız emojiyi kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır.
  • Eklendiğiniz grupları sessize alabilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp içerisine girmeden istemediğiniz zamanlar gruptan bildirim gelmesini de engellemiş olacaksınız.
  • Daha sonra kullanacağınız düşündüğünüz mesajları favorilerinize ekleyerek istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
  • WhatsApp’ı cep telefonlarınızdan kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bilgisayarlardan da kullanabilirsiniz. WhatsApp internet sitesine girerek gelen kare kodun telefonunuzdaki uygulamadan taratmanız kullanabilmeniz için yeterlidir.
  • Kurulan gruplardaki arkadaşlarınızın isminin üzerine basarak daha önce hangi gruplarda aynı anda bulunduğunuzu öğrenebilirsiniz.
  • En üstte olmasını istediğiniz konuşmaların üzerine basılı tutarak “pin” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Çıktığı ilk günden bu yana dünya üzerinde yaklaşık 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, kullanıcılarına sağladığı katkılar ile daha keyifli hale geliyor. Ücretsiz olarak indirerek kullanabileceğiniz WhatsApp’ı telefonunuza indirdikten sonra ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. İsterseniz ücretsiz mesajlaşabileceğiniz gibi ücretsiz olarak konuşabileceksiniz de. Aynı zamanda görüntülü konuşma özelliği de bulunan WhatsApp bütün bu özellikleri ile kullanıcılarına fayda sağlamaya devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu