Moda

Hint Modası Bayanlarda İlgi Uyandırıyor

 

Çekiciliği ve güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken Hint kadınları Hint modasının esintileri ile bezeniyorlar. Geleneksel Hint kıyafetleri Hindistan’a özgü tasarımlar olup bu şık ve birbirinden güzel kıyafetler bir çok ülkede ilgi görüyor. Son yıllarda değişerek gelişen moda akımına Hint modası da kapılmıştır.

Gidilen ortamlarda farklı bir görünüm elde etmek isteyenler için Hindistan’a özgü bu geleneksel kıyafetler son derece ilgi görüyor. Stil sahibi hanımlar son yıllarda bu geleneksel kıyafetlere oldukça ilgi göstermeye başladılar. Birbirinden güzel bu kıyafetler üzerlerinde bulundurdukları işlemeler ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Hint Kıyafetler

Gerek özel günlerde gerekse gündelik hayatta Hintli bayanların giydikleri kıyafetler oldukça çok konuşuluyor. Hem rengarenk hem  de ağır işlemeler ile tasarlanan bu kıyafetler insanlarda hayranlık yaratabiliyor. Orta halli bir ülke olan Hindistan’da her bayanın böylesine çeşit çeşit kıyafetler giymesi aslında o ülkenin işçiliğinin ucuz olmasından kaynaklanıyor.

Dolayısıyla Hint kıyafetler Hindistan’da yaşayan hanımlar tarafından ilgi görmekle kalmıyor ülkemizde de bayanların son derece ilgisini çekiyor. Hint kıyafetler bazen tek parçadan bazende iki parçadan oluşabiliyor. Gündelik hayatta giyilen ve özel davetlerde giyilen bu kıyafetler kumaş kesimi itibari ile benzerlik gösterse dahi özel davetlerde giyilen kıyafetlerinm daha ağır işlemeli olduklarına rastlanılabiliyor.

Hint Kıyafet Modelleri

Birbirinden farklı işlemeler içeren bu kıyafetler yoğunluklarına göre değişik görseller oluşturuyorlar. Genel itibari ile tek kolun açıkta bırakıldığı ve ayak bileklerine kadar vücudun kıvrımlarına göre uzanan bu elbiseler birbiri ile hwer ne kadar benzer gibi görünsede Hint kıyafet modelleri moda akımına kapılarak tasarım farklılıkları sergiliyorlar. Bir kıyafeti Hint kıyafeti yapan elbisenin kesim detayı ve olmazsa olmazı üzerinde bulunan işlemeler olacaktır. Günümüz modası ülkemizde Hint kına gecesi furyası esintisini ortaya çıkartıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu