Ekonomi

Akbank Artı Para Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Akbank Artı Para Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Akbank Artı Para, bir kredili mevduat hesabıdır. Sizler de Akbank Artı Para nedir öğrenmek istiyorsanız tüm detaylar makalemizde yer almaktadır.

Akbank Artı Para Nedir ve Özellikleri Nelerdir? sorusu acil ihtiyaçları için alternatif çözümler arayanların cevabını merak ettiği bir sorudur. Bu alternatifi kullanabilmek için ilk olarak bir Artı Para hesabına sahip olmanız gereklidir. Peki, Akbank Artı Para nedir? Nasıl kullanılır? Öncelikle Akbank Artı Para sahibi olabilmek için bir Akbank kullanıcısı olmanız gereklidir.

Akbank Artı Para hesabı, hesabınızda para bulunmadığında acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için nakit alabileceğiniz bir mevduat hesabıdır. Bu sebep ile nakit çekebilir, alışveriş yapabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken şey Akbank şubelerinden, müşteri hizmetlerinden veya Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaktır.

Akbank Artı Para Özellikleri Nelerdir?

  • Acil para ihtiyacınızı karşılayan bir Akbank sistemidir.
  • Kullanıcılarına maliyet oluşturmayan bir Akbank kredili mevduat hesabıdır.
  • Hesabınızda para bulunmadığı zamanlarda eksi bakiye kullanmanızı sağlar.
  • Hesap kartınızda yeterli bakiye olmasa bile ödemelerinizi gerçekleştirebilmenize imkân tanır.
  • Ödemelerinizi ayda bir ya da üç ayda bir gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kişinin gelirini etkileyen bir sistem değildir.
  • Hesabınızdan çekmiş olduğunuz acil nakitler ile oluşan borcunuzu ödemediğiniz her süre yani yatırılacağı zamana kadar borcunuza faiz işlenmektedir.
  • Günlük, aylık veya üç aylık nakit kullanmanıza imkân sağlayan bir hesaptır.
  • Kullanıcıların vadesiz hesaplarına tanımlanır.

Akbank Artı Para Hesabını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Akbank Artı Para, başvuru tamamlandıktan ve başvurunuz değerlendirildikten sonra hesabınız için bir limit belirlenmektedir. Bu limit banka hesabınızın para hareketliliğine göre belirlenen bir limittir. Artı Para hesabınızı, banka hesabında paranız olmadığını zamanlarda kullanabilirsiniz. Eğer hesabınıza bir para girişi gerçekleşirse Artı Paranız direkt olarak kesilmektedir. Eğer borcunuzu asgari miktarını tarihinde ödemez iseniz ve bu tarihten itibaren on dört gün geçer ise Artı Para hesabınızın kapanması muhtemeldir. Hesabınızın kapanmasına sebep olursanız bu kredi notunuzun düşmesine sebep olur. Bu hesaba ait hareketliliklerinizi de e-posta adresiniz üzerinden düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu