Ekonomi

Akbank EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır?

Akbank EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır? Ülkemizde önemli bir yere sahip olan Akbank EFT saatleri pek çok bankanın kullanıcıları tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir.

Akbank EFT saatleri tüm banka müşterilerinin öğrenmek istediği konulardan biri olup alınan bilgi doğrultusunda hareket ederler. Bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferi işlemlerine EFT denilmektedir. Banka müşterilerinin en fazla kullandığı bu hizmet için saatler ve ücretler son derece önemli bir yere sahip olmaktadır. Herkesin merak ettiği bu konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmak için küçük bir araştırma yapalım.

Akbank EFT Saatleri Kaçta?

Tüm bankaların vermiş olduğu en önemli hizmet çeşitlerinden biri de EFT hizmetleri olmaktadır. Türkiye bankaları içinde çok önemli bir yere sahip Akbank çok sayıda müşterileri ile her zaman çok fazla talep görmektedir. Akbank EFT saatleri sabah mesai saati ile başlamaktadır. Havale işlemleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak yapılması mümkün olmaktadır. Havale Akbank hesabı üzerinden başka bir Akbank hesabına yapılan para gönderme işlemi olmaktadır. EFT işlemi Akbank hesabından farklı başka bir banka hesabına para gönderme işlemi demektir.

Genel olarak Akbank hesabı üzerinden EFT işlemleri bir takım teknik sorunlardan dolayı karşı tarafa ulaşmayabilir. Normal mesai saatlerinde yapılan EFT işlemleri 5 ile 30 dakika içinde tamamlanmaktadır. Fakat bu zamanın dışına çıkması halinde karşı hesaba para gönderilmemiş ise Akbank müşteri hizmetleri anında arayabilir ve EFT sorgulaması yapabilirsiniz. EFT işlemleri için karşı tarafa para gönderimi için İBAN ya da hesap numarası gerekmektedir. İBAN numarası ile çok daha kolay bir şekilde EFT yapabilirsiniz. Akbank EFT işlemleri için sabah saat 09: 00’da başlamakta ve saat 17: 15’de kapanmaktadır.

Mesai saati içinde EFT yapılmadığında diğer mesai saatinde işlemlere devam edebilirsiniz. Akbank hafta sonu EFT saatleri bulunmadığı için hafta sonları başka bir hesaba para gönderimi yapılması mümkün değildir. Akbank EFT ücretleri para miktarının çeşitliliğine gör farklı olmaktadır. Para oranı arttıkça ücret artarken şube, mobil ya da ATM üzerinden yapılan EFT işlemlerinin ücretleri de farklı olmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu