Ekonomi

Ripple Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?

 

Ödeme sistemleri arasında son dönemde en çok adı duyulanlardan biri olan Ripple nedir sorusu insanların sıklıkla sorduğu sorular arasındadır.

Ripple Nedir?

Dijital paralardan farkı ile ortaya çıkan Ripple ile ilgili insanlar Ripple nedir, nasıl alınır, nasıl satılır gibi soruları yöneltir. Ripple diğer dijital paralardan daha farklı bir sisteme sahiptir. Bu da kısa sürede Ripple para biriminin gelişmesine ve yaygınlaşmasına olanak sağlar. Günümüzde dünya üzerinde en yaygın şekilde kullanılan üçüncü sistem olmayı da başarır.

Ripple en genel tanımı ile uluslar arası para transferinin yapıldığı bir sistemdir. İlk kez 2012 yılında piyasalara giriş yapar. Giriş yaptığı andan bu yana da herkesin giderek tercih ettiği bir dijital para haline dönüşür.

Uluslar arası para transferi yapan kişiler, bu sürenin oldukça zor bir hale gelmesinden yakınır Bu noktada diğer sistemlerin açığını Ripple kapatır. Çünkü Ripple üzerinden gerçekleşen uluslar arası para transferi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca transfer masrafları da bu sistem ile en aza iner. Dünya üzerinde bankalar da her geçen gün Ripple ağına katılmaya başlar. Hatta son dönemlerde çıkan haberlere göre artık Akbank’ta Ripple ağına katılmış bankalar arasında yerini alır. Ripple üzerinden yaptığı bağlantılar sayesinde de müşterilerine daha hızlı ve kolay bir hizmet sunar. Ripple ağ sistemi Akbank dışındaki pek çok bankanın da dikkatini çeken bir dijital sistemdir.

Ripple Nasıl Alınır ve Satılır?

Türkiye’den Ripple alımının olup olmadığı sıklıkla sorulan sorular arasında yerini alır. Bu konuda inceleme yapıldığında Ripple nasıl alınır ve satılır sorusunun cevabının borsa olduğu söylenebilir. Yabancı borsalar üzerinden işlem yaparak, kişiler sorunsuz bir şekilde Ripple alımını ve satımını gerçekleştirir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu